آلبوم مجنون

7 / 10
از 4 کاربر

البوم مجنون بخشی از موسیقی کردستان است که در بخشهایی از کردستان عراق و کردستان ترکیه از این ترکیب بندی استفاده می کنند. نوع ملودی هایی که انتخاب شدند و بخش هایی که در ذهنم ساخته شدند بیشتر این فرم سازبندی را به ذهنم القا می کرد که حتما از سازهای دودوک ،بالابان(می)، نی کاوال، باغلاما و پرکاشن هایی مثل بندیر و دهل و.. باید استفاده شود.

در واقع فرم این نوع ارکستر در ذهنم بود و به این شکل ما ضبط این کار را آغاز کردیم. خوانندگی این البوم بر عهده خانم مهرو مستوفی است که با بیانی بسیار زیبا و با احساس و با پختگی کامل و ژوست از عهده این کار برامدند.

نوازندگان البوم مجنون

نی ، باغلاما، عود، بالابان و بخشی از پرکاشن و کرال به عهده بنده (فردین لاهورپور ) بود و بخاطر همین ضبط کار برای من بسیار خسته کننده شد و انرژی زیادی از بنده گرفت، اما من به نتیجه و اخر کارها فکر می کردم و امیدوار بودم. در این کار عود بر عهده ازاد میرزاپور، تنبک خانم سمیه عباسی، بندیر و پرکاشن زکریا یوسفی، قانون خانم سحر ابراهیم، کرال خانم ها مهرو مستوفی ، سمیه عباسی، و اقایان مهرداد میرزاپور و ازاد میرزاپور و فردین لاهورپور، سنتور سیاوش کامکار، دف حسین رضایی نیا بود.

بعد از اینکه ۵ یا ۶ سال از ضبط البوم گذشت و ما موفق به انتشار این البوم بدلیل خوانندگی بانوان نشدیم، بالاخره تصمیم گرفتیم در استانبول ترکیه این آلبوم را منتشر کنیم. این نوع فرم موسیقی که در البوم مجنون می شنوید، بیشتر در کشور ترکیه و عراق مرسوم است و تقریبا جزو اولین تجربه های ضبط ما در ایران و موسیقی کردی به فرم موسیقی کردستان ترکیه و عراق می باشد.

01 Mzgeni

 

02 Mim Gorji

 

03 Rebwar

04 Sabri

05 Zanbil Frosh

06 Asmar

07 Xhoshawist

08 Xroosh

09 Altin Yuzugum Kirildi

10 Esrefoglu Al Haberi

آلبوم مجنون

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :